Zapisz na liście ulubionych
Stwórz nową listę ulubionych
2023-11-24

HC/Niegrzeczni harlequini. Ranking HarperCollins

Jedną z ulubionych serii wśród książek z gatunku harlequin jest Gorący Romans. Przenosi nas w świat amerykańskich miliarderów, zamożnych rodów dynastycznych, bogatych ranczerów (którzy mają – tak! – prywatne samoloty). To pełne pasji książki o pożądaniu, namiętności, silnej chemii między kochankami, ich tajemnicach, sporo jest w nich scen miłosnych. Obrazują one, oczywiście w sposób dość wybiórczy, życie bardzo bogatych kręgów amerykańskiej elity i styl życia niektórych z jej przedstawicieli. Polecamy je zwłaszcza wielbicielom seriali takich jak Dynastia, Nashville, Imperium, Sukcesja, Moda na sukces, a także książek Sylvii Day i Jackie Collins.

Czym charakteryzują się niegrzeczni harlequini?

Jaka jest bohaterka Gorącego Romansu? To kobieta niezależna i inteligentna, która dba o swoją karierę zawodową i nie szuka księcia z bajki czy idealnego kandydata na męża. Jeśli jednak się zakocha, gotowa jest na zmianę w swoim stylu życia, licząc na odpowiednie ustępstwa ze strony partnera.

Bohater Gorącego Romansu jest bogaty, lecz także wrażliwy, ambitny, wyjątkowo pracowity i bardzo przystojny. To typ samca alfa.

Wielu bohaterów powieści typu harlequin to niegrzeczni chłopcy i playboye często cieszący się złą sławą, niepoprawni uwodziciele, których należałoby omijać szerokim łukiem. Przy bliższym poznaniu okazuje się jednak, że opinia o nich często jest wyolbrzymiona i w gruncie rzeczy wcale nie są „źli”, a niektórzy to ludzie o wręcz złotym sercu.

Gdybyście miały ochotę któregoś z nich poznać, to zapraszamy.

Dziewięciu niegrzecznych harlequinów, którzy podbijają serca czytelniczek

1. Spragnieni siebie  

I tak słynny architekt Drew Maddox z romansu Spragnieni siebie Shannon McKenny ma opinię erotomana i playboya. Najnowszy skandal (według niego była to ustawka) poważnie zagroził jego karierze, toteż za radą siostry zgadza się ogłosić zaręczyny z ich przyjaciółką Jenną, specjalistką od neuroinżynierii. Prasa przestałaby zajmować się „rozpustnym kawalerem”, a zaczęłaby pisać o szczęśliwie zakochanym mężczyźnie. Jenna zgodziłaby się na ten układ, bo pożąda Drew od lat, ale nie chce być „laleczką milionera”. Uważa, że zasługuje na poważne traktowanie i nie wystarczą jej pocałunki na użytek publiczności.

Spragnieni siebie – poznaj książkę!

2. Jak oprzeć się pokusie

Jak oprzeć się pokusie to romans Fiony Brand, która radzi, jak zdobyć samca alfa. Taki mężczyzna zawsze musi być przywódcą, toteż trzeba grać jego kartami. A więc kobieta musi zrobić wszystko, żeby również stać się przywódczynią. Jeśli oczywiście nie chce być przez niego stłamszona.

Jak oprzeć się pokusie – przeczytaj fragment książki

3. Namiętny poker

Czasami playboy pada ofiarą własnych namiętności. Justin z romansu Namiętny poker Robin Covington spędza czas w kasynach i na miłostkach. Pewnego dnia w Las Vegas spotyka piękną kobietę, z którą spędza upojny wieczór, zamawiając bez opamiętania drinki. Potem bierze z nią ślub w kaplicy, ale rano budzi się w łóżku sam. Nic o niej nie wie oprócz tego, że była biegła w ars amandi…

4. Nie wódź mnie na pokuszenie

Logan z Nie wódź mnie na pokuszenie Katherine Garbery ma opinię człowieka bezwzględnego. W każdej sytuacji musi wygrać. Quinn zdaje sobie z tego sprawę, lecz zakłada, że nie dotyczy to miłości. Ale okazuje się, że w łóżku Logan także musi być zwycięzcą. Quinn go rzuca, mimo że go pożąda. Odważne, nie? Ale czy jemu da to do myślenia?

5. Sekret złej reputacji

Nikt nie wiedział, że gwiazdor rocka Griff O’Hare z Sekretów złej reputacji Joss Wood sam tworzył wizerunek przedstawiający go w niekorzystnym świetle. Nikt niczego nie podejrzewał, bo wszyscy uważali, że tacy jak on zawsze są nieznośni. Gdy Kinga dowiaduje się, że Griff ma wystąpić na organizowanym przez nią balu, jest przerażona, ale szybko obmyśla plan, jak poradzić sobie z kapryśnym idolem show biznesu. Jest zdumiona, gdy poznaje prawdę.

6. Gorąca trzydziestka

Maddie z Gorącej trzydziestki Shannon McKenny na żądanie nestorki rodu musi wziąć ślub przed trzydziestką, by zachować udziały w firmie. Oburzona tym pomysłem, na złość babci wybiera na narzeczonego bardzo złego chłopca. Wie, że tego wyboru nikt z rodziny nie zaakceptuje, bo Jack uważany jest za szpiega korporacyjnego i kryminalistę. Ale jest niesamowicie atrakcyjny. I ma podobny do niej temperament. Gdy Maddie wyjawia mu swój plan, Jack obiecuje, że jej nie zawiedzie, że będzie obrzydliwym, pozbawionym uczuć uwodzicielem i łajdakiem. Oboje świetnie się przy tym bawią.

7. Przysługa za przysługę

Miliarder Marcus Moss z Przysługi za przysługę Shannon McKenny podróżuje po całym świecie, uprawia ryzykowne sporty, z kochankami spędza dzień lub najwyżej dwa. Nieoczekiwanie dowiaduje się, że by nie stracić majątku, musi przed trzydziestym piątym rokiem życia się ożenić. Niechętnie zgadza się na ślub, i to tylko na papierze. Los wiąże go z genetyczką Eve Seaton, poszukującą inwestora do start-upu. Podpisują umowę biznesową i małżeńską. Nie mają nic do stracenia, za to wiele do zyskania. Proste?

8. Wyobraź sobie raj

Cynthia St. Aubin w opowieści Wyobraź sobie raj zastanawia się, co takiego ma w sobie playboy, że szaleją za nim nawet rozsądne kobiety! W powszechnej opinii Mason Kane bezwstydnie unikał pracy, korzystał z przywilejów, kochanek miał na pęczki. Charlotte, asystentce z jego firmy, nie brakowało rozsądku, ale świat bogaczy ją intrygował, bo była początkującą autorką i w książkach chciała umieć go opisać. Gdy więc Marcus zaprasza ją na Lazurowe Wybrzeże z nim jako przewodnikiem, z radością przyjmuje propozycję.  

Tak rozpoczyna się opowieść Wyobraź sobie raj

9. Grzeszne sekrety  

Blakely z Grzesznych sekretów Kiry Sinclair wbrew sobie postanowiła pomóc bogatemu Grayowi Lockwoodowi odkryć, kto go wrobił. Przed laty Gray oddawał się wyłącznie przyjemnościom. Jego życie to był seks, adrenalina, balangi, szybkie samochody. Wydawał pieniądze, jakby życie było grą w monopol. I nagle trafił do więzienia. Za przestępstwo, którego nie popełnił? Udowodnienie tego wygląda w oczach Blakely beznadziejnie.  

Zobacz również: Gwiazdy romansu

Dwie niegrzeczne dziewczynki i jeden mężczyzna idealny

A czy wiecie, że Gorący Romans Harlequin to również złe dziewczynki?

I tak Nolan z Rzuciłaś na mnie urok Katherine Garbery zapałał gorącym uczuciem do Delaney, która była bohaterką licznych skandali, uważano ją za groźną i złośliwą, miała także wiele innych wad. A Nolan był samotnym ojcem i musiał dbać o córeczkę. Ale pragnął Delaney do szaleństwa.

Bohaterką romansu Na fali rozkoszy Cat Schield jest Teagan, która postanawia poznać swą biologiczną rodzinę. Ma jednak paskudny charakter i wszystkich do siebie zraża. Zaczyna więc polować na miejscowego architekta, Chase’a, z którym łączy ją pasja odnawiania zabytkowych ruin. Chciałaby z nim współpracować, ale Chase uważa ją za intrygantkę i nie chce narażać się na kłopoty...

A mężczyzna idealny? Może taki was zainteresuje?  

Proszę bardzo, oto romans Karen Booth Pragnę cię jak nikogo dotąd. Lexi poznaje Jacka i zastanawia się, dlaczego jest jeszcze kawalerem. Jej zdaniem Jack ma wszystkie zalety, jakich można wymagać od faceta: jest dowcipny, przystojny, czarujący, odnosi sukcesy w biznesie. Lexi nie dostrzega w nim żadnych wad. Czy jest się z czego cieszyć? Przeczytajcie.

Zobacz również: inne książki z kategorii romans i erotyka

Urok niegrzecznych bohaterów w literaturze harlequin

Między bohaterami romansów Harlequina od początku do końca jest bardzo silna chemia. Napięcie seksualne i emocjonalne poprowadzi was przez najróżniejsze zwroty akcji, zmierzając do zaskakującego czasami zakończenia. Bohaterowie nie żyją (na ogół) na samotnej wyspie, lecz w otoczeniu rodziny, przyjaciół i znajomych. Postaci drugiego planu rzadko pojawiają się na planie pierwszym, ale w rozwoju akcji odgrywają dość istotną rolę. A czasami stają się bohaterami następnych książek.  

Może i świat, w jakim poruszają się bohaterowie opowieści Harlequina, jest w pewnym stopniu fantastyczny, ale czasem jest przyjemnie się w nim znaleźć. Choć na chwilkę.  

Książki z cyklu Harlequin dostępne są w wersjach papierowych i ebookach.

Polecane

pixel